RFT (Bridgestone Run Flat Technology)

Технологія RFT належить компанії Bridgestone.
Завод у місті Бріст – один х чотирьох перших у світі, які почали виробництво безпечних після проколу шин.

Як працює RFT?
Боковина шини має додаткове підсилення у вигляді стійких до нагріву гумових стрічок, які не дозволяють шині втратити форму у випадку втрати тиску. Виробники безпечних після проколу шин рекомендують встановлювати такі шини на колеса зі спеціальним колесом ЕН2, яке має спеціальний виступ на полиці, який фіксує та надійно втримує шину. Тож ви можете безпечно продовжувати рух до місця заміни шини.

Конструкція шини RFT
В основі технології RFT лежать, перш за все, міцність шини та її опір нагріву, завдяки чому вона може втримувати вагу автомобіля навіть після повної втрати тиску. Компанії Bridgestone вдалось надати таких якостей шині завдяки новому дизайну, новим складовим та змінам у конструкції шини.
Боковина шини має додаткове підсилення, що дозволяє їй втримувати вагу автомобіля при повній втраті шинами тиску.
Форма борта шини не змінилась, тож шини, виготовлені за технологією Bridgestone RFT, можуть бути встановлені на звичайні колеса. Бортовий дріт шини - підсилений, та більш широкий, завдяки чому забезпечується більш щільне прилягання борта покришки до ободу навіть при повній втраті шиною тиску. Окрім того, бортове кільце шини є стійким до нагріву.

Заміна шин
При встановленні нових шин RFT на ваш автомобіль, будь ласка дотримуйтесь наступних правил:
Підбирайте правильний розмір.
Перевірте, чи дійсно ви встановлюєте шину RFT, а не звичайну шину в такому самому розмірі та з однаковим рисунком протектору. На боковині шини віднайдіть спеціальне маркування RFT.
Перевірте, чи правильно шину встановлено на колесо. Шини, виготовлені за технологією RFT, можуть мати спрямований рисунок протектору, де напрямок руху вказується маркуванням у вигляді стріли на боковині. Вони також можуть мати спеціальний рисунок протектору з «внутрішньою» та «зовнішньою» зонами.
Слідкуйте за тим, щоб індекс навантаги та швидкісний покажчик були такими ж самими, як і на оригінальній шині RFT, яку ви замінюєте. Шини в однакових розмірах можуть мати різні індекси навантаги та швидкісні покажчики.

Заміна шин RFT на звичайні шини
Компанія Bridgestone не рекомендує змінювати шини RFT на звичайні. Різниця в конструкції може мати негативний вплив на якості керованості та загальні експлуатаційні характеристики. Автомобілі, оригінально укомплектовані шинами RFT, зазвичай, не мають запасного колеса у комплекті. Якщо ви все-таки вирішили змінити шини RFT на звичайні, ми рекомендуємо звернутись до вашого місцевого автодилера, який надасть вам письмове погодження. Там ви також отримаєте інформацію про те, які саме звичайні шини дозволено встановлювати, і чи дозволено взагалі.

Ремонт шин RFT
Шини RFT підлягають ремонту, як і звичайні шини. Якщо місце проколу шини – брекер або верхній шар каркасу – може застосовуватись звичайний швидкий спосіб ремонту за допомогою клиноподібної заплатки, але шину потрібно замінити якнайшвидше. Якщо шина має прокол у боковині чи в плечовій зоні – вона вже не підлягає ремонту, на відміну від звичайних шин.

Датчики
Деякі автомобілі, представлені на нашому ринку, оригінально комплектуються системами контролю тиску в шинах. Ці системи працюють і зі звичайними шинами, а їхня мета – повідомляти водієві інформацію про те, що шина втрачає тиск.
Ці датчики можуть бути зовнішніми та внутрішніми (тобто встановлюються під час монтажу всередині колеса). Тому під час встановлення або демонтажу такої шини потрібна особлива увага і обережність.
Дилери Bridgestone допоможуть вам у заміні шин, які мають такі датчики. Будь ласка, повідомте дилерові про всі системи та датчики, якими оснащений ваш автомобіль та колеса.

В екстреному випадку
У випадку проколу шини RFT, чи можу я замінити її звичайною шиною? Компанія Bridgestone не рекомендує змішану експлуатацію звичайних шин та шин RFT. Але в екстреному випадку встановлення звичайної шини можливе, але тільки в якості тимчасової заміни. Звичайна шина повинна мати такий самий швидкісний покажчик та індекс навантаги, рекомендовані автовиробником.


UA RU EN
© 2008– www.RunFlat.com.ua
       Maintained by F.S.